Ako stanceuješ ty ? Fitment.

14.11.2016

Wheel fitment je dopasovanie kolies ku blatníkom. Je to pomerne zásadný cieľ pri kupovaní nových diskov a gúm, aby sme čo najlepšie dopasovali hranu disku či gumy ku blatníku. Existuje mnoho štýlov, no zásadne poznáme cca 6 štýlov, ktoré sú najpopulárnejšie:

  1. Utopené
  2. Zaseknuté
  3. Performance
  4. Mexiflush
  5. Hellaflush
  6. Hellafail

1. Utopené

Hrany diskov sú kompletne schované vo vnútri blatníka s miernym (cca 2-4 stupňovým) odklonom. Pri extrémnom odklone hovoríme už o Hellafail štýle. Utopence sledujeme väčšinou pri znížených statikoch (slammed cars), ktoré potrebujú zabáčať a prepružovať počas jazdy a teda potrebujú torchu priestoru na fungovanie, ale samozrejme aj na autách so vzduchovým podvozkom (bagged cars), ktoré si nechcú zničiť blatníky a ich cieľom je ľahnúť auto na zem.

2. Zaseknuté

Tento štýl sledujeme najviac u bagged cars, ktoré si pohodlne vyfúknu a ľahnú blatníkami na hrany diskov. Sú medzi nami aj statiky, ktoré sú zaseknuté ale na to človek potrebuje väčšie guľky a nervy lebo je na 99,99% isté, že blatníky budú vyzerať ako požuvaná žuvačka. Tento štýl je u stancerov najpopulárnejší.

Niekedy keď tryharduješ tak to dopadne aj takto.

3. Performance

Sledujeme pri autách stavaných na výkon a jazdné vlastnosti resp. u áut, ktorých cieľom je funkčnosť a stabilita. Prenesený výkon z motora sa prenáša cez jedinú vec a to je guma. Kontakt gumy a vozovky je prvoradý. Poznávacími znakmi sú wide bodykity (rozšírenia), tučné disky na tučných gumách a mierny odklon (cca 2 - 4 stupne). Ideálom je nájsť optimálny pomer medzi dobrým stanceom/lookom auta a funkčnosťou.

4. Mexiflush

Je štýl, kedy kolesá aj s gumou trčia cez blatníky, s malým alebo žiadnym odklonom.

 

5. Hellaflush

Štýl je známy veľkým odklonom (cca 5 a viac), kedy koleso trčí z blatníka von a hrana disku je pred blatníkom.

 

6. Hellafail

Štýl je obľúbený predovšetkým v japonskej komunite, kde sa kladie dôraz na veľký odklon (cca 7-8 a viac) pričom je disk schovaný vo vnútri blatníka. Väčšinou sa jedná o extrémne znížene statiky.

__________________

zdroj fotky (pictures): Carcommunity.eu, EVL Skillz, SlowNSerious, Carrtel Jacob Brcic, PixelLindy, Royal Fitment Sweden Tom Henning Haga, Stancenation Robert Tran, Chea's Photos, SpeedHunters, Canibeat Chris Sempek, Canibeat Mccarthy, Lowered Lifestyle Christian Williams, StanceNation Kimura San, LadyOnWheels Alwafi Auzan, SpeedHunters Dina Dalle Carbonare, Stancenation Takashi Fukui, Google

Autor: admin


Komentáre
{{ comment.name|capitalize }} - {{ comment.created_at }}
{{{ comment.comment|makeLinks }}}
HORE